11 czerwiec 2018

IX Dzień Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Zapraszamy do zakładki Galeria.

31 maja 2018

Cyberbezpieczeństwo seniorów ( i nie tylko) w sieci
–to projekt finansowany przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, który oferuje działania edukacyjne, prewencyjne i interwencyjne w sytuacjach kryzysowych i adresuje je do seniorów, dzieci, młodzieży, przedsiębiorców, rodziców, dziadków, nauczycieli, którzy aktywnie lub przynajmniej biernie korzystają z internetu.
Fundacja OP UTW, realizator projektu, oferuje wykłady, warsztaty, poradnictwo informacyjne i prawne, wydawnictwa, eventy i kampanie społeczne, filmy instruktażowe i wiele innych aktywnych form udziału.
Trzeba uznać, iż Internet to jeden z największych wynalazków ludzkości, bez którego dziś trudno wyobrazić sobie życie, to skarbnica wiedzy, nieskrępowany przepływ informacji z całego świata, możliwość nauki, zakupów, cały sektor bankowości, telekomunikacji, służb ratowniczych i obronnych, media społecznościowe i wiele innych dziedzin życia i gospodarki opartych jest na technologiach informatycznych.
Każdy wielki wynalazek przyciąga jednak i inspiruje oszustów, hakerów, złodziei, naciągaczy, a nawet przestępców matrymonialnych i pedofili. Jak uchronić się od negatywnych, a czasem tragicznych skutków ich działań przekażą eksperci projektu, proponując działania edukacyjne, prewencyjne, pomoc prawną i informatyczną dla mieszkańców Mazowsza, w tym zarówno dzieci, młodzieży jak i seniorów.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Uczestnicy otrzymują pomoce naukowe, gadżety promocyjne, wydawnictwa i mały poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!

Zał. Pełna oferta działań projektu