29 maj 2020

Szanowni Liderzy Uniwersytetów Trzeciego Wieku i innych organizacji pozarządowych

Wszyscy zmagamy się ze skutkami pandemii COVID-19, która ma znaczący wpływ na nasze zdrowie, swobody działania, warunki nauki, pracy i odpoczynku, a także realizację projektów senioralnych, zwłaszcza tych finansowanych z dotacji publicznych.
W ramach t.zw „ścieżki menedżerskiej” Akademii Liderów 60+, eksperci projektu opracowali dla Państwa skrócony poradnik radzenia sobie z ryzykiem projektu, czyli zdarzeniami nieprzewidzianymi, które zagrażają celom lub efektom projektu więc wymagają szybkich decyzji korygujących lub naprawczych.
Sytuacja, w której przyszło nam realizować projekty wymusiła na liderach organizacji szybkie nabycie nowych kompetencji zarządzania ryzykiem projektu, w czym mam nadzieję pomocny będzie załączony poradnik.

Życzę sukcesów w realizacji zamierzeń, a przede wszystkim zdrowia.

Prezes Fundacji Ogólnopolskie Porozumienie
Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Zarządzamnie ryzykiem - materiały szkolenione PDF

14 maj 2020

Tryptyk Rzymski

Jan Paweł II

Nagranie „Tryptyku Rzymskiego” w obecnym kształcie, w zjawiskowej interpretacji dwóch wybitnych postaci polskiej kultury - aktora Artura Żmijewskiego i pianisty jazzowego Włodka Pawlika stanowi niezwykły hołd złożony przez obu Artystów – Papieżowi Janowi Pawłowi II w jubileuszowym roku 100-lecia Jego urodzin.

Płyta „Tryptyk Rzymski” bezpośrednio nawiązuje do współpracy Włodka Pawlika przy wykonywaniu tego dzieła z nieżyjącym już Krzysztofem Kolbergerem w latach 2004 – 2007, szczególnie do prezentacji tego dzieła 9 kwietnia 2005 roku, w dzień po pogrzebie Polaka - Papieża w Instytucie Polskiej Kultury w Rzymie.

Rocznica 100-lecia urodzin wielkiego Polaka skłoniła Włodka Pawlika do sięgnięcia raz jeszcze do tego uduchowionego, poetyckiego dzieła i przedstawienia go formie interakcji między czytanym słowem a fortepianowymi improwizacjami. Tym razem w rolę aktora - recytatora wcielił się jeden z najznakomitszych współczesnych aktorów - Artur Żmijewski.

Duet Żmijewski / Pawlik stworzył wręcz mistyczną, niepowtarzalną paletę estetycznych doznań, w magnetyzujący sposób wciągając słuchacza w świat subtelnego dialogu pomiędzy poezją a muzyką. Można odnieść nieodparte wrażenie, że mamy w tym przypadku do czynienia ze Sztuką najwyższej próby.

Jan Paweł II wywarł olbrzymi wpływ na historię ludzkości, na nasze losy „tu i teraz”, niosąc dar Nadziei i Miłości aż do ostatnich chwil Jego ziemskiej egzystencji.

To słowa Mędrca, Proroka, ale co nie mniej ważne - refleksje nad Życiem i Przemijaniem wrażliwego Artysty – Poety. Są nam one potrzebne szczególnie teraz - w czasach wielkiej próby dla całej Ludzkości.

Nagrano w Studiach Polskiego Radia w Warszawie - luty 2020
Premiera: maj 2020
Reżyser nagrania: Ewa Guziołek-Tubelewicz
Producent : Jolanta Pszczółkowska – Pawlik - Agencja Koncertowa „Pawlik Relations”

8 maj 2020

Drodzy Państwo,

zapamiętajcie i opublikujcie na swoich stronach ten link

Znajdziecie tu unikalny materiał nt. Dnia Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Torze Wyścigów Konnych.

Zapraszam