Aktualności

29 maj 2020

Szanowni Liderzy Uniwersytetów Trzeciego Wieku i innych organizacji pozarządowych

Wszyscy zmagamy się ze skutkami pandemii COVID-19, która ma znaczący wpływ na nasze zdrowie, swobody działania, warunki nauki, pracy i odpoczynku, a także realizację projektów senioralnych, zwłaszcza tych finansowanych z dotacji publicznych.
W ramach t.zw „ścieżki menedżerskiej” Akademii Liderów 60+, eksperci projektu opracowali dla Państwa skrócony poradnik radzenia sobie z ryzykiem projektu, czyli zdarzeniami nieprzewidzianymi, które zagrażają celom lub efektom projektu więc wymagają szybkich decyzji korygujących lub naprawczych.
Sytuacja, w której przyszło nam realizować projekty wymusiła na liderach organizacji szybkie nabycie nowych kompetencji zarządzania ryzykiem projektu, w czym mam nadzieję pomocny będzie załączony poradnik.

Życzę sukcesów w realizacji zamierzeń, a przede wszystkim zdrowia.
Krystyna Lewkowicz

Prezes Fundacji Ogólnopolskie Porozumienie
Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Zarządzamnie ryzykiem - materiały szkolenione PDF

14 maj 2020

Tryptyk Rzymski


Jan Paweł IINagranie „Tryptyku Rzymskiego” w obecnym kształcie, w zjawiskowej interpretacji dwóch wybitnych postaci polskiej kultury - aktora Artura Żmijewskiego i pianisty jazzowego Włodka Pawlika stanowi niezwykły hołd złożony przez obu Artystów – Papieżowi Janowi Pawłowi II w jubileuszowym roku 100-lecia Jego urodzin.

Płyta „Tryptyk Rzymski” bezpośrednio nawiązuje do współpracy Włodka Pawlika przy wykonywaniu tego dzieła z nieżyjącym już Krzysztofem Kolbergerem w latach 2004 – 2007, szczególnie do prezentacji tego dzieła 9 kwietnia 2005 roku, w dzień po pogrzebie Polaka - Papieża w Instytucie Polskiej Kultury w Rzymie.

Rocznica 100-lecia urodzin wielkiego Polaka skłoniła Włodka Pawlika do sięgnięcia raz jeszcze do tego uduchowionego, poetyckiego dzieła i przedstawienia go formie interakcji między czytanym słowem a fortepianowymi improwizacjami. Tym razem w rolę aktora - recytatora wcielił się jeden z najznakomitszych współczesnych aktorów - Artur Żmijewski.


Duet Żmijewski / Pawlik stworzył wręcz mistyczną, niepowtarzalną paletę estetycznych doznań, w magnetyzujący sposób wciągając słuchacza w świat subtelnego dialogu pomiędzy poezją a muzyką. Można odnieść nieodparte wrażenie, że mamy w tym przypadku do czynienia ze Sztuką najwyższej próby.

Jan Paweł II wywarł olbrzymi wpływ na historię ludzkości, na nasze losy „tu i teraz”, niosąc dar Nadziei i Miłości aż do ostatnich chwil Jego ziemskiej egzystencji.

To słowa Mędrca, Proroka, ale co nie mniej ważne - refleksje nad Życiem i Przemijaniem wrażliwego Artysty – Poety. Są nam one potrzebne szczególnie teraz - w czasach wielkiej próby dla całej Ludzkości.

Nagrano w Studiach Polskiego Radia w Warszawie - luty 2020
Premiera: maj 2020
Reżyser nagrania: Ewa Guziołek-Tubelewicz
Producent : Jolanta Pszczółkowska – Pawlik - Agencja Koncertowa „Pawlik Relations”8 maj 2020

Drodzy Państwo,

zapamiętajcie i opublikujcie na swoich stronach ten link

https://www.youtube.com/watch?v=E7D8eCK38gk

Znajdziecie tu unikalny materiał nt. Dnia Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Torze Wyścigów Konnych.


Zapraszam

Krystyna Lewkowicz

KontaktZapraszamy do kontaktu

NAPISZ DO NAS

INFORMACJE

Fundacja Ogólnopolskie PorozumienieUniwersytetów Trzeciego Wieku

KONTAKT

04-779 Warszawa, ul. Gruszy 32
tel./fax 22 615 24 46, 697 066 829
e-mail: biuro@fundacjaoputw.pl

Lokalizacja